2014 m. spalio 15 d., trečiadienis

49. Langelis; 50. Uždarymai

2014 m. spalio 14 d., antr.

49. Langelis

Nieko nenufotografavau, tad grįžkime į savaitgalio žygį. Nesame tikri, tačiau greičiausiai čia būta tokio simbolinio kryžiaus formos langelio. Tokie (ar tiksliau, kryžiaus formos) langeliai tikrai buvo ir tebėra paplitę Gervėčiuose - lietuvių saloje Baltarusijoje. Nežinom kaip su kitais Lietuvos regionais, todėl kiek sutrikome užsukę į apleistą sodybą Suvalkijoje ir ten pamatę lyg ir tai. 

Sunku vaidinti mokslininkus, kai neturime šalia savo mokytojo, kuris atsakytų į visus klausimus.

Šiaip minėtuose Gervėčiuose kryžiaus formos langelis daržinėje kaltas norit apsisaugoti nuo gaisrų. Tačiau vėl turiu teisintis, jog nežinau ar Suvalkijoje tai galioja ir ar apskritai tie langeliai taip atrodo ^^ Na, bet juk jis mielas :))

Soundtrack: Elliot Smith - Between the Bars // The potential you'll be that you'll never see
The promises you'll only make

2014 m. spalio 15 d., treč.

50. Uždarymai

Eidama pro mažas parduotuves, mažai kam reikalingų daiktų (arba daiktų, kuriuos lengviau nusipirkti kokioje parduotuvėje "monstrėje", pvz., Ermitaže), mažose nuošaliuose gatvėse vis pagalvoju, kaip jos išsilaiko? Kaip jos vis dar gyvuoja? Ir vis tyliai palinkiu joms kuo geriau laikytis. Gyvuoti. 

Prieš kokį mėnesį pamačiau, kad Šiauliuose viena tokia parduotuvė dingo. Čia buvo šviestuvų, lempų, liustrų, žibintų ir kitokių šviečiančių daiktų parduotuvė. Mažutė tokia. Beviltiškoje gatvėje, po kurią niekas nevaikšto, kad pasidairytų po parduotuves. Net Bulvarui sunku išlaikyti tokį statusą, o kur čia dar tarp daugiabučių namų ir dar prie gatvės vienpusiu eismu. Taip ir prapuolė.

Liūdniausia galvoti ir nuvyti šalin mintis, kiek žmonių neteko darbo. Kiek prarasta investicijų ir pastangų bandant išsaugoti pro pirštus slystantį verslą. Mačiau, kaip tai išgyveno tėtė. Nieko smagaus. Tačiau gal šie šviestuvai tiesiog išsikėlė į kitas patalpas, kur parduos dar daugiau lempų?

Tačiau mintys matant tokias apleistas patalpas visada labai niūros...

Būkit stiprūs mažieji verslininkai ir didieji svajotojai!

Soundtrack: My Chemical Romance - Famous Last Words // I see you lying next to me
With words I thought I'd never speak
Awake and unafraid

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą