2014 m. lapkričio 12 d., trečiadienis

Apie "žliumbimą"

Vakar sėdim su Liūtu virtuvėj. Prisivalgę ir viskuo patenkinti, geriam arbatą.
Staiga jo akyse žybteli siutas. Nesunku suprasti, kad tuoj imsis ko nors nedoro - erzinti Luną. Pakels aukštyn kojom, ims kutenti arba dainuoti dainelę "Mažiukas katukas"... Tačiau šįkart sako:
- Nori padarysiu taip, kad apsiverktum?
Luna patempia lūpą, akys ima drėgti. O Liūtas juokiasi:
- Ai-nu, net nieko nereikia daryti. Kaip tau taip išeina?
Mažas šmikis dideliu kailiu.

O kaip man taip išeina pati nežinau. Apsiverkiu dėl įvairių įvairiausiai dalykų, arba pati nežinau kodėl, arba Liūtas klausia "Kas nutiko?" ir aš tik tada suprantu, kad tikrai kažkas nutiko ir prasideda... koncertas. 

Iš pradžių Liūtą tai gerokai trikdė. Tiksliau jis visada jautėsi dėl kažko kaltas. Ir netikėdavo, jog nėra kol nepaaiškindavau, kodėl verkiu. Ir visada galų gale paaiškindvau, net jei kartais tie paaiškinimai buvo tokie: buvo pikta bibliotekininkė, o prie "Rimi" elgeta paprašė litų ir man labai jo gaila. 

Tokiu būdu pavyko pasiekti, jog Liūtas nebesijaučia kaltas, kiekvieną kartą kai nei iš šio, nei iš to "įkrenta kažkas į abi akytes". To pasekoje išsivystė keturios pagrindinės jo reakcijos į mano ašaras. Joms ir skirtas šis įrašas. 

- miela reakcija. Situacija: būnam kambaryje, kur rodo "Auksinį balsą" (mes tikrai jo šiaip nežiūrim) ir šmėžteli ištrauka, kurioje Edgaras Lubys (kuris turbūt nebenori būti vadinamas Amberlife'u, tačiau tokius įpročius pakeisti laaabai sunku) atliko "Wicked Game" HIM versiją! Luna pokalbyje nebedalyvauja, sustingo, išplėtė akis, jos po truputį šlampa, jos spokso į ekraną ir jau virpa apatinė lūpa. Dar kažką vapa apie HIM'us...

O Liūtas tik juokiasi: "Na, Mažiukai, kas gi čia nutiko?". Dar juokiasi. Galiausiai apkabina ir vis tiek juokiasi ir kartoja: "Keistas, tu mielas Mažiukas esi". Miela.- supratinga reakcija. Tai tokia reakcija, kai į rimtą verksmo sukėlėją Liūtas sureaguoja labai rimtai, tačiau vis tiek švelniai. Nei juokiasi, nei pašiepia, tiesiog apkabina, kartoja, kad viskas gerai ir galiausiai sugalvoja kokį būdą pralinksminti. Atneša mano pačios saldainių, ar pagroja gitara.

Tada jautiesi saugiausia ir mylimiausia pasaulyje.- pamokslautojo reakcija. Šita tai užknisa. Kai visai netyčia praskysti dėl... ko nors su kuo nori susitvarkyti pati, o Liūtas ima porinti ką ir kaip reiktų daryti. Ypač jei tai susiję su sveikata. Tame tarpe ir neišsimiegojimu. Tada už vis labiausiai norisi tylaus, ramaus glėbio, o ne pasakojimo apie tai kad per mažai valgau, alinu save be reikalo, neturėčiau taip kažko sureikšminti ir stengtis, ar dar kaip panašiai...

- supykusi reakcija. Pati bjauriausia ir dėkui-die pasitaikiusi tik du kartus. Kai net kantriajam ir meiliajam Liūtui trūksta kantrybė, arba ji tiesiog persitempia. Sunku paaiškinti, kada taip nutinka. Kartą buvo kai tikrai susipykom ir jis neketino guosti dėl to, jog yra koks yra, o mane tai liūdina. Kartą nuvyliau jį, o jis tarsi atsisakė guosti dėl to, jog pati prisidirbau... Būna labai baisu. Labai.

Tačiau miegas išsprendžią ir šią (kaip ir daugelį kitų) problemą.

Taip ir gyvenam - aš bliaunu, Jis stebisi ir kada nors parašys iš to mokslinį darbą... Trečioji Mažiuko ašarų liauka, arba kaip merginos nedehidratuoja ciklo metu. 

Soundtrack: Sonata Arctica - 8th Commandment //
Stay for a while, stay forever 
Sing for the times you are bound to be brave


4 komentarai:

 1. Kaip man patiko šitas apie žliumbimą :DD dažniausiai paskaitau ir nieko nerašau, bet dabar negalėjau susilaikyt :D
  O labiausiai patiko todėl, kad ir pati esu „žliumbikė“ ;D
  Gero vakaro, Luna :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/t31.0-8/10380588_10152926944601840_7109700252465285598_o.jpg nežinau ar tau atidarys šitą paveikslėlį, bet kai jį pamačiau, tai prisiminiau tave. :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. :D Kaip miela :DDDD Juk gryyynai taip ir būna :D Tik aš ne pykstu, o iškart pereinu į apsiverkimo stadiją ^^

   Panaikinti