2014 m. lapkričio 10 d., pirmadienis

The Beach Boys

Šiandien pusiau tyčia, pusiau ne išsiaiškinau, jog tą pusę gyvenimo, kai domėjausi muzika, buvau susidariusi visiškai klaidingą nuomonę apie grupę "The Beach Boys". 

Buvau giliai įsitikinusi, jog tai Timberleiko kartos vaikinų grupė. Na, žinote... nufilmavę bent vieną vaizdo klipą atlapotais marškiniais lietuje, su daug "uuu-uu-u" ir "aaa-aa-a" background'e ir nepriekaištingai sinchroniška choreografija bei dar nepriekaištingesniais raumenimis ir šypsenomis. 

O tai ką galvoti, kai toks pavadinimas? 

Pasirodo, tai jau gana solidūs dėdės. 
Savo veiklą pradėjo dar negimus mano tėveliams - 1961 m.
Nors vikipedijos straipsnis prasideda žodžiais "- tai amerikiečių roko grupė" jie nė už ką man to neįrodys. Žinoma, sujungus skirtumus tarp amerikiečių ir europiečių bei tuometinio ir šiuolaikinio roko supratimo... kompromise greičiausiai taip ir yra. Na, juos tikrai paprasta supainioti su bitlais tad... tai jau daug pasako apie jų muzikos stilių. Šiaip ar taip "jų įtaka pop muzikai neginčijama, tad gal taip ir palikime juos prie pop muzikos, su begale įvairių įtakų psichodeliniui ir glam rokui. 

Kurį laiką jie pas mane groja ir jau kelis kartus aiktelėjau "ai, tai čia jų daina". Tai įvyko klausantis:

- God Only Knows - šią aš be jokių abejonių myliu
- California Dreamin' - ech, paaiškėjo, jog tai koveris, o originalią dainą įrašė kiti amerikiečiai nemažiau žaviu pavadinimu
The Mamas & The Papas.

Taigi va. Ką dar rašo viki?

Pardavė apie 100-350 milijonų įrašų.
Rolling Stone žurnalo "100 geriausių visų laikų muzikantų" sąraše jie yra 12-toje vietoje. 
Į Rokenrolo šlovės muziejų pateko 1988 metais. 
Jų ankstyvieji hitai suformavo Kalifornijos valstijos įvaizdį?! (Respect)
2001 metais gavo Grammy už gyvenimo pasiekimus.
O jei atsiversime M-1 Plius geriausių visų laikų TOP 1000 The Beach Boys - California Dreamin' versiją rasime 326-toje vietoje (kai tuo tarpu originalą - 816-toje - žavu!). 

Su ja ir užbaikime įrašą, nes tenorėjau parodyti, kaip susidarytas nežinia iš kur įspūdis gali subliukšti į pilką, bjaurią masę. Tereikia leisti sau atsimerkti.Soundtrack: The Mamas & The Papas - California Dreamin' // All the leaves are brown and the sky is gray

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą