2014 m. gruodžio 10 d., trečiadienis

Filmų mėnuo: 2014 lapkritis

Visų pirma nepaprastai džiugu, jog atsirado Jūsų komentarų su nuomonėmis apie Lunos matytus filmus ^^ Tai labai miela ir (dažnu atveju) suteikia daugiau informacijos, nei mano pasvaigimai :)


Turbūt buvo nesunku nuspėti, jog po entuziastingo susižavėjimo pirmuoju filmu apie Žagsulį ir Bedantį imsiuosi ir antrosios dalies. Tiesą pasakius, taip nekantravau jį pamatyti, jog žiūrėjau kada papuolė, kada tik rasdavau laiko: 15 min. kol verda koldūnai, 10 min. kol Liūtas neliepė skaityti rimtą knygą, o ne filmukus žiūrėti, 20 min. kol užimtas dušas, 20 min. traukinyje... taip ir sužiūrėjau jį. 

Šiaip tai nebuvo pati geriausia mintis, tačiau tikiuosi abu šiuos filmukus priversti pažiūrėti ir Liūtą, tad... gal dar turėsiu progą ^^ Bet kuriuo atveju antrąją dalimi nė kiek nenusivyliau. Tas pats žavus humoras, tos pačios mielos ir išraiškingos veikėjų grimasos, o jau Žagsiaus tėvo mielųjų charakterio savybių atskleidimas iš vis topas buvo! Nuspėjamumas niekada filmui nėra į gera, tačiau ir šįkart jis buvo su tuo jauduliu "juk taip negali būti, na, kada gi viskas bus gerai?". Trumpai ir aiškiai - "Kaip prisijaukinti slibiną" tikrai neprarado kokybės štampo ir aš begaliniai laukiu trečio filmo. Iš pradžių perskaičiau, kad jis pasirodys 2015 vasarą - džiūgavau kaip dalzelinukė. Po to sužinojau, jog premjerą nukelia į 2016 vasarą, nes 2015 pasirodys antra žuviuko Nemo dalis... bet nenoriu aš jokio Nemo, noriu Bedančio! 

Dar keli atsiliepimai: Sesė2 sakė, kad būtinai žiūrėčiau antrą dalį, nes ji net geresnė nei pirma.
Snow of Ashes komentavo, kad yra atvirkščiai, tačiau aš nė neabejoju, jog jei jau pažiūrėjote pirmą dalį antrosios rekomenduoti nebereikia ^^ 

Infiltruoti. The Departed (2006). Imdb metascore - 86/100.

Toliau solidus filmas pagal Liūto skonį. Stulbinantis, susišlavęs keturis Oskarus (tarp jų kaip metų filmas ir už geriausią scenarijų), puikiausi aktoriai (eilę metų augau manydama, kad Leo tik "Titaniko" vertas, o dabar visus filmus su juo norisi pažiūrėti), daug veiksmo, šaudynių, žudynių, beprasmių ir netikėtų žudynių ir... nelabai aišku kas laimi. Geriečiai ar blogiečiai. Na, bet nelabai aišku ir kas jie tokie yra. Daugeliui, matyt, šį reikalą apsprendžia simpatijos patiems aktoriams, o ne jų vaidmenys. Šioje vietoje, matyt, teisus kažkas kas rašė, jog keturiems aktoriams, kurie paprastai gauna pagrindinius vaidmenis, sunku sutilpti į vieną filmą :))

Iš tiesų su šiuo filmu viskas labai gerai. Tiesiog puiku. Nors kodėl tiek veikėjų nužudyti reikėjo aš nežinau... ir dar gana šlyktokokai... bet apskritai, jei kada pakliūtumėt į tokią situaciją, kai vaikinas nori veiksmo filmo, o jūs romantinio, dėl "Infiltruotų" laisvai galite nusileisti. Verta ;)


Pradžia. Inception (2010). Imdb metascore - 74/100.

Vieną dieną filmai su DiCaprio tikrai baigsis, tačiau taip jau sutapo, kad čia ir vėl jis. Ir vėl laimėjęs keturis Oskarus. Ir vėl nuo-iki Liūto skonio. Ne tik su šaudynėm ir gaudynėm, ir puikiu scenarijumi, tačiau dar ir su mind-fuck žanro prieskoniu. Labiausiai (man) šis filmas įspūdingas tuo, jog sukuria tokią fantastinę, tačiau puikiai išvystytą idėją ir ją nuosekliai, sklandžiai rutulioja. Sapnai, protų valdymas, ateities projektavimas, kas būtų jei būtų, ir kas yra jei buvo... Viskas sklandu ir įtaigu.

Tik nežinau... dabar niekaip neprisimenu čia buvus bent vieno silpno veikėjo... Na, žinote, tokio kuris stiprių, heoriškų draugų kompanijoje palūžtų. Tokio kaip Piteris Trumpulis, ar tas plikas bičas "Matricoje", kuris prašė robotų suteikti jam žymaus aktoriaus gyvenimą... Kai yra tokių veikėjų filmas tampa tikroviškesnis, o kai visi tik stiprūs, drąsūs, vikrūs... imi jaustis šiek tiek menkysta, ar čia tik man taip?

O tačiau labai patiko Joseph Gordon-Levitt veikėjas. Tiksliau pamatyti patį aktorių tokio kieto, šaltakraujio (gerąja prasme), tvirto veikėjo vaidmenyje, kai iki šiol atsimenu jį kaip naivų, mielą įsimylėjėlį iš "Užsispyrėlės sutramdymo" (10 Things I Hate About You). Tikrai miela.

Mirties įrankiai: Kaulų miestas. The Mortal Instruments: City of Bones (2013). Imdb metascore - 33/100.

Žinote, man tikrai labai patinka Lily Collins. Nežinau kodėl, tačiau patinka. Ar tuo jog yra Phil'o Collins'o dukra, ar savo besišypsančiomis akimis, ar bendrai išvaizda. Tačiau jau kaip nemoka rinktis vaidmenų (arba kaip negauna normalių), tai tikrai darosi liūdna...

Filmą žiūrėjau, nes: a) jame be L. Collins vaidina ir vienas iš keturių gražiausių blondinų vyrukų, kurie pirmi šauna į galvą (kartu su Kurtu, Heather Leadger ir Liūtu) - Jamie Campbell Bower;
b) per SP buvo tikrai puiki šio filmo rūbų kolekcija ir tuo būdu jis patenka į "apsišvietimui" reikiamų pažiūrėti filmų sąrašą;
c) sirgau kaip šikna, Liūtas išvažiavo su draugais į konferenciją, kur ir aš norėjau, ir dėl viso to labai liūdėjau, o kai taip liūdžiu visada užsibaigiu su va tokiais filmais...

Nu, ir ką... ketvirtadalį filmo pradūsavau koks gražus Jamie, pusę raukiausi kas ten per wtf dalykai vyksta ir dūsavau: "Na, nedaryk taip, durniau tu", o kokį trečdalį pučiau nosį ir skaudžiai kosėjau. O kur dar tos darželinukų lygio meilės isterijos...

Nežinau... tikiuosi čia vienas tų atvejų, kai filmas visiškai susimauna palyginus su knyga, nes šiaip nieko gero apie jį kaip ir neturiu pasakyti apart to ką jau pasakiau. Geriau žiūrėkit, bet kurį iš anų trijų...

Tai tiek apie lapkritį. Iš tiesų šiuo metu matau, jog penki iš eilės filmai buvo su apyšliktėmis arba labai šlykščiomis žudynėmis, arba su šiaip daug žudynių, tad tikiuosi, jog per gruodį dar spėsiu pamatyti bent vieną mielą, gerą, smagų filmą apie Kalėdų Senį ir jo elfus... O tai jau liūdna darosi (kad ir kokie tų žudynių scenarijai bebūtų).

Soundtrack: The Doors - Touch Me // Now, I'm gonna love you
'Till the heavens stop the rain

2 komentarai:

 1. Skaičiau, skaičiau ir įsinorėjau vėl pažiūrėti filmą ,,Naktinis reisas". Velniai žino, kodėl būtent dabar jį prisiminiau. O iš tavo pasiūlytų filmų įdimiausiai atrodo ,,Infiltruoti". Galimas daiktas, jog jis mano akį patraukė dėl datos, nes man seni filmai - geri filmai. Reiks kadanors pažiūrėt. Ačiū.
  :)
  P.S. Visą šią savaitę (išskyrus šiandieną) nešiojau The Doors marškinėlius. :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaip visada pasipiktinu, kai kas nors pasako, kad kažkas po 2000 jau sena, nors iš tiesų, kai paskaičiuoji, jau nemažai laiko praėję :)

   Apie "Naktinį reisą" nesu girdėjusi. Galbūt kada nors... tačiau iš su tavimi, Iveta, susijusių filmų pirmiausia dar norėčiau kada pamatyti tą apie policininkus ;)

   Matau, puikiai šventei Jim'o Morrison'o gimtadienį - džiaugiuosi ir pavydžiu marškinėlių ^^

   Panaikinti