2016 m. spalio 27 d., ketvirtadienis

HP maratonas: įspūdžiai (1 dalis)

Taigi po savaitės darbų ir kitų reikalų laikas sugrįžti į praėjusį savaitgalį bei pasidalinti Hario Poterio filmų maratono, vykusio Forum Cinemas "Vingis", įspūdžiais ^^

Pirmiausia reikia paminėti, kad praeita savaitė man buvo tvarkinga, nepriekaištinga nuotaikų svyravimo švytuoklė: viena diena labai bloga, viena - labai gera, viena - laaaabai bloga, kita - pati geriausia. Toje švytuoklėje penktadienis pateko į tarpą "laaaabai bloga". Sekmadienis taip pat. Tad abi tas dienas, kai galėjau ateiti į šį renginį iš tiesų nenorėjau nieko kito, kaip tik kuo mažiau žmonių aplinkui, arba kad jie visi tylėtų, arba kad nežiūrėtų į mane, arba kad tiesiog kuo greičiau salė paskęstų tamsoje ir galėčiau nebebūti savimi.

Taigi... ką turiu papasakoti?

Spalio 21, penktadienis 


Pirmuosius filmus mačiau seniausiai ir labiausiai jaudinausi juos vėl matydama. Liūtas jų su manimi nebežiūri. Visi gi turi savo kantrybės limitus :D Ir jau kurį laiką norėjau patikrinti, ar tikrai į pirmąjį filmą pateko scenos, kuriose Emma Watson murma kitų aktorių eilutes, ar ČIA tik šiaip... mitas? Deja... kad ir kaip stengiausi visą laiką stebėti tik Hermioną, nepavyko nieko tokio pastebėti ^^

Tačiau iš esmės žiūrėdama pirmąją dalį didžiuliame ekrane be jokių vertimų ir subtitrų pastebėjau daugybę naujų dalykų. Bent kokius 6-7 tikrai, tačiau apgailėtinai jų nebeprisimenu. Na, kelis pamenu... 

Pavyzdžiui, iki tol nepastebėjau, kad kai Haris įbėga į 9 su trim ketvirčiais peroną ir pirmą kartą pamato Hogvarsto ekspresą, prie traukinio yra Nevilis su... su savo močiute! Arba to, jog Fredas ir Džordžas filme taip pat skanduoja "We got Potter!", kai Haris paskiriamas į Grifų Gūžtą, kaip ir aprašoma knygoje ^^

Bet kuriuo atveju jau nuo pirmo filmo jautėsi, kad žiūriu jį su būriu ne ką prastesnių pakvaišėlių, nei aš pati. Minia ilgesingai atsiduso vos tik ekrane sumirgėjo tie oranžiniai garažai pristatantys filmo kompaniją :D O gale filmo Grifų Gūžtai laimėjus mokyklos taurę visa salė ėmė ploti :) 

Buvaukine.lt nuotr.
Jau nekalbu apie daugybę žmonių su koledžų šalikais, Hogvartso marškinėliais, o sekmadienį net buvo atėjusių su burtininkų apsiaustais, smailiagalėmis skrybėlėmis ar pliušine pelėda narvelyje ^^ Na, arba pagalvėmis, pižamomis ir pledais, kas irgi labai miela ir suprantama, turint galvoje, jog kai kurie kino teatre praleido visas tris dienas :) 


Antro filmo metu jau buvau gudresnė ir pasiruošiau pieštuką bei popieriaus skiautę įspūdžiams pasižymėti. Tiesa, tų popieriaus lapų šiandien ieškojau kokias 40 minučių, tačiau... Štai ką naujo ar naujai atrasto pasižymėjau apie antrąjį filmą:

1) iki šiol nepastebėjau kaip Haris baisiai nustemba, o po to ima juoktis, kai ponas Vizlis, sužinojęs, jog sūnūs parsiskraidino Harį iš Sario, paklausia jų: How did it go? 

2) teorija, jog Drako knygyne išplėštas puslapis iš knygos ir yra puslapis apie Basiliską, kurį Hermiona gniaužė rankoje, kai buvo sustingdyta atrodo tikrai reali ir įdomi filmo interpretacija!
Plačiau apie tai ČIA ^^ 

3) filme labai akivaizdžiai parodyta, jog Liucijus Smirdžius išties grąžino Džinei į katilą dvi knygas "Gražmenų ir juodulių" knygyne. 

4) scenoje Kings Kroso stotyje susmėžavo ir tas pats sargybinis, kurio Haris klausė kur yra platforma 9 su trim ketvirčiais pirmame filme ^^

5) Herbalogijos pamokos scenoje Hermiona taip atsidūsta prieš atsakydama į Diegavirtės užduotą klausimą. Tai vienas tų atsidusimų, kurie išsiveržia prieš ką nors be galo malonaus ir atrodo tik dabar supratau, kokį nuostabų malonumą mokymasis išties teikė Hermionai :) 

6) Beveik Begalvis Nikas kažkuriame scenų perėjime pasisveikina su Persiu ir... miss Clearewater
Vis tik filmai nepraleido to fakto, kad šioje knygoje Persis susiranda merginą ^^

7) scenoje, kai Haris ir Ronis bėga nuo vorų Uždraustajame miške matyti kvadratinės apšvietimo lempos;

8) team McSnape - kaip Makgonagal ir Sneipas susivienija prieš Lokhartą, ragindami eiti gelbėti Džinės į Paslapčių kambarį. Tai taaaaiiiip gražiai sudėliota. 

9) scenoje kai Haris ir Ronis čiuožia tuneliu į Paslapčių kambarį prieš akis iškilo neperseniausiai atrasta iliustracija ir tiesiog negalėjau nesišypsoti :D

Nemaniau, kad įrašas tiek išsiplės. Jis jau per ilgas, kad būtų padoru skelbti, tad gal kitą dalį maratono vis tik paliksiu kitam kartui :) 

Gražaus visiems vakaro. Suvalgykim ką nors skanaus. Labai noriu, bet nemėgstu valgyti viena :D

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą